Samochody seryjne
arkusz w PDF

FORD KUGA II (2013-2019)

Galeria FORD KUGA II

Druga generacja samochodów Kuga pojawiła się w Europie w marcu 2013 roku, ale wcześniej, w połowie 2012 roku niemal identyczny pojazd pod nazwą Escape trafił do sprzedaży w USA.

Pod względem konstrukcyjnym model ten bazuje na Fokusie III generacji. Także pod względem stylistycznym nawiązuje do tego modelu. Widać to szczególnie po podziale i kształtach wlotów powietrza w przedniej części nadwozia oraz formie tylnych lamp zespolonych. W stosunku do poprzedniej generacji nadwozie nieco wydłużono, ale rozstaw osi nie został zmieniony. W efekcie zwiększono pojemność bagażnika.

Od początku produkcji wersji europejskiej oferowano jeden silnik benzynowy i jeden silnik Diesla, ale każdy z nich był dostępny w dwóch wersjach o zróżnicowanych osiągach. Silniki benzynowe z rodziny EcoBoost mają pojemność skokową 1,6 dm3, natomiast silniki Diesla 2,0 dm3. W modelach bazowych napęd jest przenoszony na koła przednie, ale w ofercie są również modele z dołączanym napędem osi tylnej.

Jesienią 2014 roku zdecydowano się na modernizację gamy silnikowej. Dotychczasowa benzynowa jednostka o pojemności 1,6 dm3 została zastąpiona nową, nieco mniejszą (1,5 dm3) o porównywalnych osiągach, ale spełniającą wymogi Euro 6. Silnik Diesla o pojemności 2,0 dm3 został również zmodernizowany zarówno pod kątem osiągów jak i ekologii.

Jesienią 2016 roku rozpoczęto sprzedaż samochodów Kuga po operacji face-lifting. Całkowicie zmieniono przednią część nadwozia. Zastosowano nowy, szeroki wlot powietrza, zmienione reflektory oraz zderzak. We wnętrzu pojawiła się nowa kierownica i ulepszony system multimedialny z dużym ekranem dotykowym. Nowością były też wersje wyposażeniowe: ST Line (sportowa) oraz Vignale (luksusowa). Gamę silników wysokoprężnych powiększono o czterocylindrową jednostkę o pojemności 1,5 dm3,

Zakończenie produkcji samochodów Kuga drugiej generacji nastąpiło w grudniu 2019 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu