Samochody seryjne
arkusz w PDF

FORD KUGA III (2019-...)

Galeria FORD KUGA III

Trzecia generacja samochodów Kuga została zaprezentowana oficjalnie przez producenta w kwietniu 2019 roku. Zdecydowano się jednak na powiększenie pojazdów. Rozstaw osi zwiększono o 20 mm, natomiast długość całkowita wzrosła o 67 mm. Szerokość powiększono o 27 mm, ale wysokość zmniejszono o 25 . Zmiany wymiarowe wpłynęły nie tylko na proporcje bryły nadwozia, ale również na powiększenie wnętrza i bagażnika.

Rozszerzono gamę stosowanych układów napędowych o wersje hybrydowe. Do napędu modeli tradycyjnych stosowano benzynowe, trzycylindrowe silniki o pojemności skokowej 1,5 dm3 oraz czterocylindrowe silniki Diesla o pojemności 1,5 i 2,0 dm3. Mniejsze jednostki łączono z mechaniczną skrzynią o sześciu biegach, a napęd kierowano na koła przednie. Większe silniki Diesla dostępne są także z automatyczną skrzynią o ośmiu przełożeniach oraz z napędem obu osi'

Wersje hybrydowe wprowadzono w latach 2020 i 2021. W wersjach HEV i PHEV silnik benzynowy o pojemności 2,5 dm3 łączono z silnikiem elektrycznym. Układ MHEV stosowano silnik Diesla o pojemności 2,0 dm3.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2023 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu