Samochody seryjne
arkusz w PDF

FORD FIESTA V (2017-...)

Galeria FORD FIESTA V

Piąta generacja Fiesty została przedstawiona w listopadzie 2016 roku w niemieckiej fabryce Forda, a jej produkcję uruchomiono w maju 2017 roku. Ogólna koncepcja tej rodziny pojazdów została zachowana a nowe nadwozie nieco powiększono. Rozstaw osi zwiększono tylko o 4 mm, natomiast długość całkowita wzrosła o 71 mm. Powiększono także szerokość, ale równocześnie zmniejszono wysokość. Zewnętrzna forma nadwozia typu hatch-back wyraźnie nawiązywała do poprzednika. Nadal oferowano wersje trzy- i pięciodrzwiowe, ale zrezygnowano z wersji trzybryłowej oferowanej w USA. Przygotowano też wiele odmian wyposażeniowych, w tym luksusową o nazwie Vignale.

Nowy bazowy wolnossący silnik benzynowy miał trzy cylindry i pojemność skokową 1,1 dm3, ale stosowano także turbodoładowane jednostki o pojemności 1,0 dm3. Jednostki wysokoprężne miały cztery cylindry i pojemność skokową 1,5 dm3. Napęd przenoszony był na koła przednie poprzez mechaniczne pięcio- lub sześciobiegowe skrzynie przekładniowe.

Wiosną 2018 roku do gamy dołączyły modele Active, stylizowane na crossovery oraz usportowiony model ST, napędzany doładowanym benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 dm3.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2020 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu