Samochody seryjne
arkusz w PDF

CHEVROLET ORLANDO (2011-2018)

Galeria CHEVROLET ORLANDO

Samochód o nazwie Orlando miał swój oficjalny debiut europejski jesienią 2020 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Był to typowy pojazd wielofunkcyjny (MPV), a jego produkcję uruchomiono w Korei Południowej. Sprzedaż tych pojazdów na rynkach europejskich rozpoczęto wiosną 2011 roku.

Konstrukcja pojazdu bazowała na platformie koncernu General Motors o nazwie Delta II. Przy rozstawie osi 2760 mm długość całkowita wynosiła 4,65 m. Dwubryłowe nadwozie o smukłej lecz kanciastej sylwetce miało układ pięciodrzwiowy. Pod względem stylistycznym samochód nawiązywał do innych modeli marki Chevrolet, głównie przez specyficzny, dwudzielny wlot powietrza.

We wnętrzu standardowo umieszczono trzy rzędy siedzeń, ale przy ich wykorzystaniu przestrzeń bagażowe była dość skromna. Trzeci rząd siedzeń można było schować w podłodze.

Do napędu pojazdów początkowo stosowano trzy różne silniki. Wersja podstawowa otrzymała benzynowy, wolnossący silnik czterocylindrowy o pojemności skokowej 1,8 dm3. Dostępne też były dwa turbodoładowane silniki Diesla o pojemności 2,0 dm3, o zróżnicowanych osiągach. Wszystkie jednostki napędowe montowano poprzecznie w przedniej części pojazdu, a w przenoszeniu napędu na koła przednie pośredniczyły skrzynie przekładniowe mechaniczne (pięcio- lub sześciobiegowe), a opcjonalnie także pięciobiegowe "automaty".

W 2012 roku zdecydowano się dodać do gamy turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,4 dm3. Nieco później wycofano z produkcji słabszą wersję silnika Diesla.

Zarząd GM w 2013 roku podjął decyzję, że marka Chevrolet zostanie wycofana z rynków europejskich i w konsekwencji rezygnacja ze sprzedaży modelu Orlando w Europie nastąpiła w 2014 roku. Produkcja tych pojazdów w Korei Południowej trwała do 2018 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu