Samochody seryjne
arkusz w PDF

VOLKSWAGEN GOLF VIII (2019-...)

Galeria VOLKSWAGEN GOLF VIII

Oficjalna prezentacja ósmej generacji samochodów Golf odbyła się w październiku 2019 roku w Wolfsburgu. Pierwsze egzemplarze trafiły do sprzedaży w grudniu 2019 roku.

Podstawą konstrukcji była zmodernizowana modularna platforma MQBevo. Zdecydowano o rezygnacji z produkcji modelu Sportsvan oraz trzydrzwiowej wersji nadwoziowej, natomiast wersja kombi o tradycyjnej nazwie Variant pojawiła się dopiero we wrześniu 2020 roku.

Gama jednostek napędowych była jak zwykle dość bogata. Oferowano silniki benzynowe trzy- i czterocylindrowe o pojemności skokowej od 1,0 do 2,0 dm3, przy czym część z nich miała wsparcie elektryczne (Mild Hybrid). Uzupełnieniem tej gamy były dwie wersje hybryd typu Plug-in. Silniki te mogły współpracować z mechanicznymi skrzyniami przekładniowymi o pięciu lub sześciu biegach, a także z siedmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową (DSG).

Czterocylindrowe silniki Diesla miały pojemność 2,0 dm3 i były dostępne w trzech wersjach o różnych parametrach. Łączono je z mechanicznymi skrzyniami przekładniowymi o sześciu biegach lub z dwusprzęgłową skrzynią DSG o siedmiu biegach. Sześciobiegowe skrzynie DSG montowano w wersjach hybrydowych typu Plug-in. Usportowione wersje Golfa tej generacji pojawiły się pod koniec 2020 roku. Najmocniejsza wersja oznaczona literą R dysponowała mocą 235 kW (320 KM) i miała rozbudowany układ napędu wszystkich kół. Podobny układ przeniesienia napędu oferowała wersja Alltrack z nadwoziem typu kombi. Większość wersji miała jednak napędzane tylko koła przednie.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu