Samochody seryjne
arkusz w PDF

CHEVROLET REZZO (2004-2008)

Galeria CHEVROLET REZZO

Samochody o nazwie Tacuma lub Rezzo były wcześniej oferowane pod południowokoreańską marką Daewoo (lata 2000-2004). Ich produkcja była kontynuowana, ale już pod marką Chevrolet, należącą do koncernu General Motors.

W konstrukcji tego samochodu wykorzystano zespoły modelu Nubira, natomiast zewnętrzna zgrabna forma nadwozia została zaprojektowana we włoskiej firmie Pininfarina. Wnętrze pojazdu to z kolei projekt znanej firmy Ital Design. Przy rozstawie osi 2600 mm długość całkowita wynosiła 4350 mm, Wysokość 1580 mm zapewniała wygodne wsiadanie i podwyższoną pozycję za kierownicą. Samochody ze znakiem fabrycznym Chevroleta różniły się od poprzednika kształtem wlotu powietrza i oznakowaniem.

Do napędu tych pojazdów stosowano czterocylindrowe silniki benzynowe o pojemności skokowej 1,6 lub 2,0 dm3. Były to jednostki wolnossące zasilane poprzez wielopunktowy wtrysk paliwa. Napęd przekazywany był na koła przednie poprzez mechaniczne skrzynie biegów o pięciu przełożeniach. Automatyczna skrzynia hydromechaniczna o czterech przełożeniach była montowana tylko opcjonalnie z silnikiem 2,0 dm3.

Zakończenie produkcji tych samochodów w Korei Południowej nastąpiło 2008 roku. Następcy tego modelu nie przygotowano.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu